HipHop

8. dubna 2008 v 14:31 |  x=HipHop=x
Kže hipíík...jo ho tééda moc nemusím jo ae většina z vás sik jo tak sem něco o hiphopíku pčidám....
kde vznikl atd....
Hiphopová kultura vznikla na počátku 70. let 20. století v USA v černošských ghetech jako spojení jamajských a amerických vlivů. První zmínky o hiphopové kultuře pochází z Bronxu, v New Yorku. Další důležitou základnou bylo Los Angeles. Rozvíjel se zde směr, který oslovil mnoho mladých lidí, zejména černých lidí, byl breakbeat. Tento styl hudby využívá tzv. zlomové okamžiky (proto break). Zakladatelem tohoto směru byl jamajský DJ Kool Herc, který se v roce 1967 přestěhoval z Jamajky do New Yorku. Přinesl sebou jamajský způsob zpěvu tehdy známého jako toasting, který lze charakterizovat jako recitování improvizovaných veršů do rytmu reggae.
Mezi první z hiphopových skladeb řadíme Rappers Delightod od dnes již zaniklé skupiny Sugar Hill Gang. Skladba šla tak na odbyt, že výsledná cifra se zastavila na čísle 2 miliony. Komerce nenechala dlouho na sebe čekat a dostavili se dnes opět neúčinkující, ale dříve zbožňovaní Run D.M.C. Run D.M.C. se proslavili nejen svoji hudbou, ale jejich oblečení od dříve jen sportovní značky Adidas v kombinaci se zlatými řetězy a jinými módními doplňky stanovilo styl pro následné hiphopové generace a zavdalo vzor oděvním firmám, které se bleskurychle této vlny chytly a svezly se na vlně hiphopu. Prodejností předčili i Sugar Hill Gang, neboť jejich alb bylo prodáno na 3 miliony kusů.
Tento směr začal prostupovat mnoha pouličními gangy, které mezi sebou vedly bitvy o svá postavení. Časem přešel jejich boj na parket, kdo ovládne parketu, zvítězí. Díky rivalitě těchto gangů vychází většina tanečních prvků z bojových umění a technik. Někdy se stávalo, že takový souboj (battle) se zvrhl ve skutečný boj. Proto získávala hiphopová kultura nevalnou pověst. V dnešní době u nás existuje mnoho tanečních skupin zabývajících se touto taneční kulturou.
Hip hop je styl populární hudby. Je tvořen ze dvou hlavních elementů, jimiž jsou DJing a rap. Hudba, označovaná jako hip-hop, vzniká spojením rytmů mixovaných DJem a veršů, které do nich vkládá rapper (též označovaný jako MC=Master of Ceremony). K již zmíněné hudbě, ať už reprodukované (DJing), nebo zpěvu (rap), patří grafický projev známý jako graffiti, akrobacie či tanec označovaný pojmem breakdance. Za pátý element je považován beatboxing.
nejznámější hiphopeři tag např Marpo,slovenská skupina H16,Nely,2pac,50cent,Eminem,Jay-Z,Snoop Dogg,N.W.A,G-Unit a další....něco podrobnějšího o těch skupinách a zpěvácích sem časem písnu:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hay Lin Hay Lin | E-mail | Web | 9. dubna 2008 v 15:09 | Reagovat

finálové kolo SONB! Scháněj si hlásky!

2 Klip Klip | Web | 10. května 2008 v 23:16 | Reagovat

hip hop je dost v poho

3 xx°°=D xx°°=D | 18. srpna 2008 v 20:35 | Reagovat

já hip-hop taky moc nemusím°°=)..ale nevadí mi...a taky ho má rád můůj gůůůd kámoš..tak mu musím dělat radost a poslouchat to=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama